Poradíme vám s výběrem vhodné střechy

Výběr vhodné střechy ( Zdroj: Dephositphotos)

Vyvíráte střechu pro svůj dům? Nevíte si rady? Rodinná firma Střechy Bohemia je druhou generací střechařů. Nabízí řešení pro všechny druhy střech, také izolaci balkónů a teras. Cílem naší práce je uspokojit co nejvíce zákazníků. proto Vám rádi pomůžeme se zorientovat v nabídce trhu a možností, tak aby jste byli maximálně spokojeni a našli jste vhodné řešení.

Typ střech a jejich využití  

Zelená střecha

Zelená střecha je specifická jak pro odlišný vkus, tak i pro její neuvěřitelně inteligentní způsob funkčnosti. Lety prověřené skladby a postupy při montážích dosáhly svého. Zelenou střechu zvolte, pokud nemáte přírodu na dosah ruky, nebo jen proto, že chcete svému domu dát střechu, která je plně funkční, produkuje kyslík a dodá vám ten pravý pocit domova.

Zelená střecha
Zelená střecha vždy zaujme (Zdroj: Střechy Bohemia)

Sedlová střecha

Nad tuto klasiku asi jiná střecha nemá, je to jedna z nejpoužívanějších střech současnosti. Dělá se ve více provedeních, ať už jsou složitější nebo jednodušší. Neuděláte s ní rozhodně chybu a pokud se provede správně celá její skladba, bude i dobře fungovat. Je vhodná pro podkroví, nemá extra složitý krov. Do jejího pláště se nechá prakticky zakomponovat každý prvek a příslušenství dodávané ke střechám.

Sedlová střecha
Klasika, která nikdy nezklame - sedlová střecha (Zdroj: Střechy Bohemia)

Mansardová střecha

Pro toho, kdo má vkus a nebojí se změny, je mansardová střecha jako šitá na míru. Ne každý dokáže ocenit křivky, které zaberou spousty práce, ale výsledek rozhodně stojí za to. Mansardová střecha je skvostná, prostorná a kdysi barokním stavbám dodávala ten správný nádech. Tento typ střechy používal často na svých stavbách francouzský architekt Francois Mansart, po kterém jsou i pojmenované. Už sama za sebe mansarda působí jako vznešená, najdeme ji například na střechách mnohých zámků a paláců, např. Louvre v Paříži. Nejznámější je zpracování krovu v plné vazbě, nebo na nadezdívce. Krytin je dnes nespočet, a proto si můžete vybírat dle libosti. 

Mansardová střecha
Pro toho, kdo se nebojí změny je správná volba mansardová střecha (Zdroj: Střechy Bohemia)

Valbová střecha

Možná jste o ni slyšeli a možná taky ne, ale jedno je jisté, ať je vaše střecha všelijakého tvaru, stačí přidat valbu a sami uvidíte tu změnu. Valbová střecha je výjimečná pro moderní rodinné domy. Dodá tu správnou atmosféru domu a rodinné pohody. Znázorňuje vaše zázemí klidu, a když zvolíte tu správnou krytinu, budete si připadat jako v pohádce. Do chodby či jiného místa, kde je tma, střechou přivedete pomocí světlovodů přírodní světlo během chvíle.

Polovalbová střecha

Opět jedna ze zajímavých střech, která tvarem a liniemi působí daleko lépe než jiné střechy. Rozzáří jakoukoliv stavbu, zlváště když zvolíte vhodnou střešní krytinu (např. bobrovku s engobou). Je sice pracnější zařezat a poskládat polovalby, ale výsledek potěší. Z tesařského pohledu se také jedná o zdařilou skládanku. Povalbovou střechu lze vyskládat z více materiálů a několika druhů tašek.

Polovalbová střecha
Polovalbová střecha působí zajímavě tvarem i linií (Zdroj: Střechy Bohemia)

Ploché střechy

Ploché střechy jsou velice obsáhlé téma, dosáhly za svou historii velkých pokroků a zásadních změn, využívají se jako terasy, vegetační střechy nebo jako bazény. Je možné použít více materiálů, ale ty přednostní a nejvíce používané jsou PVC-P folie certifikované podle ETA. Dnes jsou využitelné na moderních domech a halách s vysokou záruční lhůtou a příznivou cenou. Vybírat se dá z několika odstínů.

Postup práce probíhá svařováním za pomocí horkého vzduchu, nebo lepením spojů. Firma Střechy Bohemia s.r.o. preferuje první variantu - sváření, zde máte jistotu, že střecha bude fungovat tak, jak má. Vyvinout prostředí pro lepení je velice náročné a ne vždy se podaří splnit všechny podmínky, jako jsou bezprašné prostředí a teplota určená k lepení.

Plochá střecha
Plochá střecha se využívá na moderních domech a halách (Zdroj: Střechy Bohemia)

Stanová střecha

Stále se rozhodujete, jakou střechu si na svém domě či jiné stavbě zkonstruovat? V dnešní době je na výběr nepřeberné množství jak střech, tak zvolených materiálů. Co zvolit stanovou střechu? Jedná o velice kvalitní, ale zároveň jednoduchý typ. Záleží jen na kvalitní skladbě a použitých materiálech. Při dnešních stavbách a jejich namáhání, kdy chcete vytěžit ze svého domu co nejvíce, je důležité správně provést izolace a zateplení.

Jako nejvyspělejší forma zateplení střechy se používá PIR pěna, u nás konkrétně od německé firmy Puren, dále materiál levnějšího rázu XPS polyestiren, popřípadě minerální vata. Pro více informací nás navštivte na vzorkovně Střechy Bohemia s.r.o., dáte si u nás čaj či kávu a probereme vaše přání, doporučíme materiály a navrhneme nejvhodnější skladbu.

Co uvidíte tento týden?

  1. Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému
  2. Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady
  3. Karlozor a Karel jako malířský rádce
  4. Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku
  5. Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.
  6. Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Související k tématu