Přehled dílů


Co jste viděli v jednotlivých dílech.

3.týden

Výběr a zaměření nových oken

Karel si vybíral nová okna do domku. Pepovi řekl, že si je chce vybrat sám a tak se toho i sám ujal. S odborníkem na okna z firmy VEKRA si prošli celý dům a pomocí chytré aplikace v tabletu si namodelovali okna, jaké si Karel vysnil. Podívejte se sami, jak takové modelování vypadá.

Stavební deník od Berounky

Pepa s Josefem si na břehu Berounky popovídali, co se v průběhu uplynuklého týdne objevilo ve stavebním deníku. Tak trochu Karlovi tzv. na "tajňáka". I to u stavebního deníku jde. Jeho mobilní verze to umožňuje.

Karlozor a uřízlé fitinky

To se tak na stavbě občas stane. Chcete pustit vodu a řemeslník vám flexou odřízne například fitinky. A je po ptákách a po vodě. I když máte nové čerpadlo, tak vodu stejně nepustíte.

Sundavání staré střešní krytiny

Tak už to začalo. Řemeslníci začali sundavat starou střešní krytinu. Pásy létají dolů, krytina se odlupuje a odhaluje se podbití pod střešní krytinou. Ajaj, v tom je ale hřebů. Začíná operativní rozhodnutí, co s tím. Jestli strávit nekonečnou dobu vytahováním hřebů (aby neprotrhly izolaci), nebo nové palubky.

Výběr nadkrokevní izolace

Podle projektu bude na střeše finálně použita nadkrokevní izolace. Jakou vybrat? Ideálně, ať fachmanům někdo poradí. Tak hurá za odborníkem do Wienerbergeru. Věříme, že vysvětlení od technologa konečně řadě divákům ukáže, co to vlastně ta nadkrokevní izolace je.

2.týden

Potřebná povolení pro start stavby

Pepa začal řešit stavební povolení, aby se vůbec na stavbě mohlo začít rekonstruovat. Jakou ze tří možností Pepa nakonec zvolí? Že by to udělal Karel z pozice investora? Nebo využije na to projektantku Ladu? Anebo se nabízí stavební firma. Koukněte a uvidíte.

Příprava a zařízení staveniště

Dá se vůbec na stavbě něco začít dělat bez stavebního povolení? Ano, určitě. Nesmí se sice bourat žádné příčky nebo nosné zdi, ale již se dá stavba vyklízet, rozebrat podlahy, nebo otlouct omítky. Co všechno, to poví náš stavbyvedoucí Pepa Beneš.

Instalace nového čerpadla

Konečně dorazilo nové čerpadlo na stavbu a bude konečně voda. Pepa jako Minutový manžel se chopí nářadí a ukáže, jak se takový nový darling vyměňuje. Co je potřeba zapojit, aby voda na staveništi zase tekla.

Karlozor

Karlozor bude tentokrát tak trošku "pokladovej". Ve sklepě jsme našli řadu polic s knížkama a celý sklep vybízí k hledání pokladu. A co myslíte, našel Karel nakonec poklad, nebo ne?

První zápisy ve stavebním deníku

Pepa s Pepou hodnotí uplynulý týden na stavbě procházením stavebního deníku. Řeší v něm například nedostatek vody ze studny (i když již je namontovaný nový darling), svod dešťové vody, rozebrané profily a další. Už brzy budete moci na webu sledovat stavební deník online.

Bourací práce začaly

V domě je slyšet bušení kladiv a palic. Řemeslníci a fachmani začali bourat příčky, likvidovat staré dlažby, vytrhávat podlahy. Všude prach a špína. Prostě bourání na stavbě, jak má být. Josef Beneš nám dal i zajímavá doporučení ohledně likvidace suti a vybouraného materiálu. Určitě se budou hodit i vám.

1.týden

Výběr nemovistosi

To zase vzal jednou Karel Pepu na ryby k Berounce. A Karel takhle mimochodem v tichu na rybách v Tišicích povídá, hele koupil bych tady barák, tady v Tišicích to mám rád. No a tak šli na to. Mobilní appka MP Home pomohla a tak už za chvíli stáli před Karlovým vysněným rodinným domem.

Prohlídka domu s projektantkou

Karel dům koupil a Pepa mu slíbil, že mu ho pomůže zrekonstruovat. Slovo dalo slovo a jelikož Pepa nejde daleko od slov k činům, zanedlouho už začal řešit projekt s projektantkou Ladou. Podívejte se sami, jak Karlův vysněný baráček vlastně vypadá a co by se v něm podle Lady mělo předělat.

Karlozor

Co je to vlastně ten Karlozor? To by nebyl Karel, kdyby si při rekonstrukci nenašel čas na takové to své vtipné okénko. A myslíte si, že bude hodně co komentovat? Na stavbě? No jéje. Nebojte tam se pořád něco děje. Neteče voda, nepřijednou řemeslníci, něco se rozbije co nemá, apod. :)

Prohlídka domu se stavbyvedoucím

Výběr stavební firmy je po projektu další z důležitých věcí, na které si musíte nechat záležet. S tím Pepovi pomohl řemeslnický portál NejŘemeslníci. Díky němu oslovili řadu realizačních firem a ve finále vybrali firmu Josefa Beneše Stav Idea. A co Pepa Pepovi po převzetí stavby řekl o běžném průběhu staveb a rekonstrukcí?

Zavedení stavebního deníku

Žádná stavba se neobejde bez stavebního deníku. Jak říká Karel, deník je pro holky, ale tak to přeci není. Stavební deník je nutností na každé stavbě. A na stavbě v Tišicích využívají stavební deník hned onlinový. Prostě díky němu Vědí o všem, co se na stavbě šustne. A vy díky němu budete neustále vědět, co se děje i při rekonstrukci Karlova domku.

Aktuální info z pořadu!

Není nic jednoduššího, než nám pošlete svůj email a my vás budeme informovat :)