Řešíte změnu dispozice bytu? Se sádrokartonem máte hotovo rychleji

Řešíte změnu dispozice bytu? Se sádrokartonem máte hotovo rychleji (Zdroj: Rigips)

Plánujete rekonstrukci a nejste spokojeni se současnou dispozicí místnosti? Sádrokartonovými příčkami rozdělíte prostor tak, jak vám to nejvíce bude vyhovovat. Oproti zděné výstavbě a jiným mokrým procesům navíc mnohem rychleji. Ihned po výstavbě můžete malovat či tapetovat a díky až poloviční tloušťce konstrukce si zachováte větší užitnou plochu.

Na trhu najdete mnoho typů sádrokartonových desek. Liší se nejen kvalitou, ale i jejich účelem. Záleží, co od příčky očekáváte. Některé desky zvládnou zastat funkci nosné stěny, přispějí svými akustickými vlastnostmi nebo odolávají vzdušné vlhkosti v koupelně či kuchyni. Pokud hledáme desku, která zastane všechny tyto vlastnosti, je zde Habito® H. Univerzální vysokopevnostní sádrokarton.

Kuchyně
Po rekonstrukci (Zdroj: Rigips)
pricka-habito-pred
Příčka Habito je vhodná i pro rekonstrukce kuchyní (Zdroj: Rigips)

Proč zvolit sádrokarton Habito® H?

Jednou z hlavních výhod suché výstavby je nízká hmotnost konstrukce. Oproti zděné technologii je příčka z Habito® až 7x lehčí. I při rekonstrukci se tedy nemusíte obávat nadměrného zatížení stávající konstrukce a zároveň využít maximum prostoru k bydlení díky 2x tenčí konstrukci. Použití sádrokartonové desky Habito® H zkrátí každou rekonstrukci minimálně na polovinu oproti klasické cihle. S týmem šikovných řemeslníků můžeme mít hotovo už za 21 hodin. Celá stavba totiž probíhá bez technologických přestávek na vyzrávání a schnutí hrubé stavby, jádrové omítky a štuku. Přesvědčte se sami ve videu, které srovnává výstavbu příčky pomocí cihel, pórobetonu a Habita® H.

montaz-sadrokartonove-pricky-habito
Rekonstrukce se sádrokartonovou příčkou Habito® H už za 21 hodin (Zdroj: Rigips)

Akustický komfort

Příčka s vysokopevnostní deskou Habito® H tlumí akusticky lépe než klasické cihly či pórobeton. Při stejné tloušťce bytové příčky dosáhne o 2 až 10 dB lepší zvukové neprůzvučnosti. Nemusíme se tak obávat hluku z vedlejšího pokoje, který příčkou vytvoříme.                                        

Vysoká únosnost a kotvení bez výztuh

Únosnost břemen v moderní sádrokartonové desce Habito® H od Rigipsu je až 34 kilogramů na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva o průměru 5 milimetrů. Habito® H tak bez problémů unese těžší policové skříně s knihami i kuchyňskou linku. Pozice jednotlivých vrutů je možné libovolně volit dle vlastního uvážení s minimální roztečí 30 milimetrů.

Přesné umístění polic, skříněk a jiných předmětů nemusíte vědět předem. Do desky lze kotvit bez jakýchkoliv dalších výztuh předem. V případě příčky si tak rozmístění nábytku a obrazů můžete kdykoliv rozmyslet a vše později předělat. Stačí jen vrut a šroubovák a i naprostý stavitel-amatér má za chvilku závěsné police tam, kde potřebuje. Při samotné montáži sádrokartonu Habito do kovové konstrukce je zapotřebí použít speciální šrouby typu UMN.

habito-hodne-unese
Vysokopevnostní sádrokarton unese až 34 kg na jeden běžný vrut do dřeva (Zdroj: Rigips)
habito-hodne-unese2
Na vysokopevnostní sádrokarton můžeme zavěsit i police na knihy (Zdroj: Rigips)

Snadné opravy            

Převěšování předmětů z jednoho místa na druhé je u vysokopevnostních desek Habito® H naprosto bezproblémové. Vruty jednoduše vyšroubujete a přemístíte na nové místo. Díry na původních pozicích pak stačí přetmelit sádrovým tmelem Rigips, např. Rifino Top.

Pevná a bezpečná příčka

Habito® H je stejně pevná jako cihly, takže do ní neuděláte díru při zavěšování nové televize, při zakopnutí a nezničí ji ani vaše děti.

Při dvojitém opláštění navíc příčky splňují bezpečností třídu RC3, čímž se vyrovnávají klasickým příčkám z plných cihel. Nejsou tak již na místě obavy z výrazného mechanického poškození, které bývaly u dřívějších generací sádrokartonových desek.

Co uvidíte tento týden?

  1. Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému
  2. Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady
  3. Karlozor a Karel jako malířský rádce
  4. Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku
  5. Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.
  6. Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Související k tématu