Dům z kontejnerů vlastními silami. Podívejte se na časosběrné video, které je hitem českého internetu

Jak se žije v kontejnerovém domě? (Zdroj: Depositphotos)

V dubnu minulého roku začal Marek Popálený stavět svépomocí dům z kontejnerů. Zvolil si obdélníkový půdorys z celkem pěti ocelových jednotek. A protože je muž činu, vrhl se do práce s vervou.

Připravil základy, osadil kontejnery, svařoval, řezal, izoloval, obkládal. A teď už spokojeně bydlí i s celou svou rodinou. Čtěte dál a dozvíte se, jak je to s know-how o kontejnerových domech a jak vzniklo video, které viděly už skoro čtyři miliony lidí.

Československý Youtuber ukazuje stavbu svépomocí

Svou cestu se Popálený rozhodl sdílet se světem – na svůj YouTube kanál 2apples nahrával každou neděli epizodu ukazující progres na domě. Krátké díly seznamují zájemce se specifičností kontejnerových staveb, ideálním pořadí prací na kontejnerech a dalšími tipy a triky, které zručný autor vysvětluje a ukazuje přímo na video.

Obývák
Prostorný obývací pokoj (Zdroj: Chci svůj dům)

Do domu se nastěhoval i se svou manželkou a dvěma dcerkami již na konci minulého roku, svou internetovou aktivitu však ještě nekončí. Nedávno zveřejněné video trhá čísla českého internetu – patnáctiminutový časosběr ukazuje, jak dům rostl před očima. „O video je takový zájem, že nám to vyrazilo dech. Píšou nám velcí hráči z celého světa a žádají nás o práva k videu, aby jej mohli sdílet pro své sledující. Ozvaly se nám americké stránky, které mají na facebooku miliony fanoušků,“ přiznává potěšeně stavitel. Těší ho, že se kutilové z celého světa chtějí inspirovat jeho projektem a zápalem pro věc.

Ušák
Najdete zde i zóny pro relaxaci (Zdroj: Chci svůj dům)
Sprcha
Dům disponuje stylovou koupelnou (Zdroj: Chci svůj dům)

Po úspěšném časosběru se Popálený chystá na další video tvorbu. „Mnoho lidí se nás ptá, jak to vypadá vevnitř domu. Chystáme proto komentovanou prohlídku skrze celý dům v 360 °.“ Další v plánu je pak epizoda kontejnerových Bořičů mýtů. Kolem stavby z ocelových bloků koluje spousta pověr a nepřesností. Popálený je proto popře nebo vyvrátí a zodpoví nejpalčivější otázky, které se vznáší nad stavbami z kontejnerů. Mezi nimi třeba: Kolik stojí kontejnerový dům? Nerezaví? Jak je to se signálem? A mnoho dalších.

Vana
Z vany máte přehled o všem, co se venku děje (Zdroj: Chci svůj dům)

Jak na samotnou stavbu?

Kromě samotných epizod "reality show“, jak každotýdenní videa autor rád nazývá, vznikl ještě videonávod. „S kolegou, který mi na stavbě pomáhal, jsme si sedli a na kameru svěřili veškeré know-how, které je potřeba znát, když stavíte z kontejneru. Sdílíme celý postup, pro a proti, návrhy na levnější i dražší varianty i rady, které bych si sám přál znát, než jsme začali stavět. Ušetřily by mi týdny práce a spoustu peněz,“ vzpomíná Popálený. Podle svých slov je však alespoň rád, že jeho přešlapům se mohou vyhnout všichni ostatní. Tento video návod nabízí zdarma k zakoupenému projektu. Ten je spolu s kompletní projektovou dokumentací dostupný na webu chcisvujdum.cz.

Co uvidíte tento týden?

  1. Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému
  2. Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady
  3. Karlozor a Karel jako malířský rádce
  4. Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku
  5. Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.
  6. Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Související k tématu