Barvu do interiéru, nebo na fasádu vám připraví míchací centrum

Barvu do interiéru, nebo na fasádu vám připraví míchací centrum (Zdroj: Depositphotos)

Barvy hrají v našem životě poměrně důležitou roli. Pokud jde o nemovitosti a vlastní bydlení, platí to samozřejmě dvojnásob. Na mysli máme především interiérové a fasádní barvy. Jejich správná volba souvisí nejenom s tím, jak bude konkrétní stěna vypadat a působit.

Roli sehrávají i přidružené vlastnosti promítající se do praktické stránky věci. Jestliže vás čeká výmalba interiéru nebo nová fasáda, máte rozhodně na výběr.

Zapomeňte na míchání svépomocí

Ještě, než vám představíme základní rozdíly mezi vybranými typy interiérových a fasádních barev, měla by zaznít jedna podstatná informace. V dnešní době už nemusíte míchat jakékoliv barvy svépomocí. To je ostatně i velice nepraktické z pohledu docílení toho správného odstínu. Nikdy se vám navíc nepodaří namíchat ten stejný odstín. Daleko lepším řešením je profesionální míchací centrum, které vám připraví barvu doslova na míru a v libovolném množství. Ať už jde o fasádní nebo interiérové barvy.

Díky moderním technologiím získáte tisíce nejrůznějších odstínů barev. Docílíte takových vlastností, jakými jsou stálobarevnost, vyšší vydatnost a maximální kvalita barev. Míchací centrum vám připraví odstíny od těch světlých až po ty nejtmavší. Vždy podle zvoleného vzorníku. Své služby vám v tomto směru nabídne společnost UNI HOBBY. Ta se pyšní profesionálním míchacím centrem. Výjimkou není ani zpětná vazba, kdy můžete z kusu staré omítky po jejím naskenování zjistit barevný odstín, který doma v interiéru nebo na fasádě již máte. Pomocí spektrometru lze určit barvu z většiny povrchů např. ze vzorku látky, papíru, tapety, plastu...

Regály s barvami v hobby centru
Při volbě barev se vyhněte míchání svépomocí a navštivte profesionální míchací centra (Zdroj: UNI HOBBY)

Interiérové barvy vysoké kvality

Toto období je jako stvořené pro malování interiérů. Jak možná správně tušíte, není barva jako barva. Každý typ přináší jisté výhody, a proto při výsledném rozhodování může padnout volba na kteroukoliv z nich. Mezi ty nejpoužívanější se řadí tyto:

 • Akrylátové barvy – Mají vysokou paropropustnost.
 • Latexové barvy – Přináší možnost snadného omytí.
 • Disperzní barvy – Jsou prodyšné a odolné.
 • Vinylové barvy – Mají vynikající krytí a vysokou vydatnost.
 • Vápenné barvy – Lépe odpuzují plísně a bakterie.

Ideální bílou barvou pro interiéry je barva Bella vyznačující se výbornou kryvostí již v prvním nátěru a bělostí minimálně 89% BaSO4. Vydatnost z jednoho litru je 8 – 12 m2 a prodává se v balení po 15 kg. Tuto barvu zakoupíte pouze v prodejnách UNI HOBBY.

Barva Bella od UNI HOBBY v plastovém kyblíku
Pokud chcete mít v interiéru bílé stěny, nejlepší volbou je barva Bella (Zdroj: UNI HOBBY)

 Nabízené barvy patří mezi vysoce kvalitní. Pakliže v tomto směru máme být konkrétní, sázkou na jistotu je značka výrobků Dulux a PRIMALEX. Když například sháníte vinylovou disperzní barvu v mnoha odstínech, padne volba na produkt zvaný Dulux VINYL MATT nebo PRIMALEX inspiro. Ti, kdo vyžadují snadnou omyvatelnost a vysoký stupeň krytí mohou sáhnout po barvě Dulux PERFECT MATT nebo PRIMALEX essence.

Interiérové barvy můžete mimochodem použít také v rámci ostatních bytových prvků. Ve stejném odstínu jako je barva na stěnu se dá namíchat i barva na dřevo, kov a radiátory. Barva může být syntetická či vodou ředitelná, polomatná nebo vysoce lesklá. Kreativitě se meze nekladou. V tomto případě se vám hodí univerzální a vodou ředitelný nátěr Dulux RAPIDRY nebo BALAKRYL UNI.

Volba fasády na celý život

Je pravdou, že u interiéru dochází k občasné obměně barvy nebo k obnově vzhledu. Taková fasáda už je dlouhodobějším rozhodnutím. I zde se nabízí bezpočet odstínů, s nimiž si poradí míchací centrum UNI HOBBY. Pokud zrovna nedáváte přednost levným fasádním barvám, volit můžete z cenově nejdostupnějších akrylátových fasádních barev, jejichž životnost je kolem 15 let. Výhodou je odolnost vůči povětrnostním podmínkám, nevýhodou naopak nižší paropropustnost.

O něco delší životnost mají barvy silikátové, které se však hodí na speciální podklady, jakými jsou minerální omítky a podobně. Svými vlastnostmi předčí akrylátové barvy. Jestliže ale chcete kvalitní fasádní barvu s životností kolem 30 let, pak vsaďte na produkty silikonové. Ty jsou přilnavé, paropropustné, odolné, snadno omyvatelné a z hlediska vyšší investice i rentabilní. Proto nepodceňujte volbu té správné barvy a díky možnostem míchacího centra sáhněte po tom odstínu, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Co uvidíte tento týden?

 1. Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému
 2. Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady
 3. Karlozor a Karel jako malířský rádce
 4. Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku
 5. Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.
 6. Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Související k tématu