Vnitřní omítkové profily Magnelis nereznou

Vnitřní omítkové profily Magnelis nereznou (Zdroj: Depositphotos)

Stačí neopatrný pohyb s vysavačem nebo náraz malé ratolesti na odrážedle a roh zdi je uražený. Taková nehoda se zkrátka stává. Škodám lze snadno předejít zpevněním rohu pomocí rohových omítkových profilů.

Novinkou u HPI-CZ jsou špičkové profily opatřené kovovým povlakem Magnelis® odolávající korozi při vysychání nedávno realizované omítky. Magnelis má totiž desetkrát vyšší odolnost proti korozi než galvanicky zinkovaný povrch. Nerezne ani při nadměrně dlouhém vysychání vrstvy omítky. Ohrožena korozí není ani hrana v místě odříznutí profilu. Vrstva Magnelis má totiž samoopravnou funkci.

HPI-CZ_vni a vnej stavbyOkno
Rohové profily MAGNELIS jsou určené pro vytvoření pevných rohů vnitřních omítek (Zdroj: HPI)

Pracovní postupy radí při omítání zajistit dostatečné větrání, především u omítek se sádrovou složkou. Při nadměrně dlouhém vysychání vrstvy omítky totiž hrozí koroze profilu. U moderních lišt je riziko koroze nejvyšší v místě, kde po úpravě délky profilu odříznutím zůstala hrana bez ochranné povrchové úpravy. 

HPI-CZ_vni a vnej stavby4001
Další z výhod moderního povlaku Magnelis je ochranná samoopravná vrstva (Zdroj: HPI)
ilustrační
Rohové omítkové profily z nabídky HPI-CZ potažené (Zdroj: HPI)

Rohové omítkové profily z nabídky HPI-CZ potažené kovovým povlakem Magnelis jsou špičkovým detailem pro dokonalou omítku. Jde o výjimečný kovový povlak s nejlepší odolností vůči korozi, která je až desetkrát vyšší než u galvanického zinkování. Magnelis se nanáší v klasických průmyslových žárových zinkovnách. Zinková lázeň má ale jiné chemické složení. Klíčový je 3% obsah hořčíku, neboť na celém povrchu podkladového kovu vytváří stabilní a odolnou vrstvu poskytující efektivnější ochranu proti korozi než povlaky s nižším obsahem hořčíku. Další z výhod moderního povlaku Magnelis je ochranná samoopravná vrstva. Odkrytým řezům poskytuje ochranu v podobě tenkého filmu na bázi zinku s hořčíkem, čímž zabraňuje vzniku korozní reakce. Povlak Magnelis má neutrální tmavě šedou barvu.

HPI-CZ_vni a vnej stavby real - velka
Zpevnění rohu pomocí rohových omítkových profilů (Zdroj: HPI)
Magnelis montaz 3
Pracovní postupy radí při omítání zajistit dostatečné větrání (Zdroj: HPI)

Rohové profily MAGNELIS s kulatou hlavou 5 mm, resp. s ostrou hlavou 6,5 mm, jsou určené pro vytvoření pevných rohů vnitřních omítek o tloušťce 12 mm. Rohy zpevňují a zároveň vytvářejí opěrnou hranu pro přesné omítání v ploše. Povrchová úprava Magnelis® vyniká vysokou odolností díky speciálnímu složení zinkové lázně, obsahuje 3,5 % hliníku a 3 % hořčíku. Samoopravná vrstva poskytuje ochranu proti korozi také odkrytým řezům. Profil je vyroben z ocelového plechu s povrchovou úpravou Magnelis (tahokov), délka větve 33 mm. Obě varianty profilu, s kulatou hlavou a s ostrou hlavou, jsou v prodeji v délkách od 2,5 m do 3 m. Více na www.hpi.cz.

Co uvidíte tento týden?

  1. Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému
  2. Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady
  3. Karlozor a Karel jako malířský rádce
  4. Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku
  5. Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.
  6. Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Související k tématu