Užijte si pohodu a relaxaci v nafukovací mobilní vířivce

Nafukovací mobilní vířivky (Zdroj: Marimex)

Unavený zimní čas s sebou leckdy přináší nutkání někde se pohodlně uvelebit a relaxovat. Vzít si knížku, uvařit horký čaj, prohřát tělo zkřehlé z venkovní plískanice, až si člověk skoro posteskne po hřejivé náruči vířivky ve veřejném wellness. A proč si nepostavit malé soukromé wellness přímo doma? Nafukovací mobilní vířivky čím dál častěji nacházejí své místo v českých domácnostech.

V zimě poskytují potřebné prohřátí a relaxaci, v horkých dnech nahrazují bazény a přinášejí osvěžení. Jsou velmi dostupné pro široké pole zájemců. Dají se totiž umístit jak do interiéru, tak i v exteriéru a jsou prostorově poměrně nenáročné. Svoje místo najdou na sebemenší zahradě nebo terase, a to bez velkých stavebních zásahů.

Muž a žena ve vířivce
V horkých dnech nahrazuje bazény a přináší příjemné osvěžení (Zdroj: Marimex)

Dostupnost především

Mobilní vířivka kombinuje výhody klasických nafukovacích bazénů a luxusních vířivek. Stejně jako vestavěné vířivky disponuje výkonnými tryskami pro masáž celého těla, ale její pořizovací cena je výrazně nižší. Máte-li tedy menší rozpočet na pořízení vířivého bazénu, je právě mobilní vířivka tou pravou volbou. Nižší jsou pak i její provozní náklady. Nejlevnější vířivka se dá pořídit již kolem 12 000 korun.

Do nafukovací vířivky se pohodlně vejdou 4 osoby (do některých i 6 až 8), přesto nezabere příliš mnoho místa. Není kvůli ní potřeba výrazně upravovat terén, stačí najít rovné místo. Vzhledem k tomu, že je vířivka nafukovací, je i velmi skladná. Ve chvílích, kdy se nepoužívá, se jednoduše vyfoukne, složí a uklidí třeba do garáže. V okamžiku tak uvolní prostor pro jiné aktivity.

Skupina lidí ve vířivce
Do vířivky se bez problémů vejde 4 až 6 osob (Zdroj: Marimex)

Vlastnosti a péče

Vířivka sestává ze vzduchových komor, které jí zajišťují vynikající strukturní stabilitu. Materiál v průběhu času nestárne a disponuje úžasnou trvanlivostí, komfortem a optimální pevností.  Perličkovou koupel obstarává na stovky trysek umístěných po obvodu vířivky.

Nafukovací vířivky jsou konstruovány tak, že vydrží používání nejen v bytových prostorech, ale i na zahradě. Díky krytu, který je součástí většiny balení vířivých bazénů, se zamezí spadu nečistot do vířivky, takže voda bude stále čistá.

Pro hygienicky nezávadnou vodu ve vířivce je nutné používat bazénovou chemii. Díky ní se ve vodě nerozmnoží řasy, bude průzračně čistá a vy si tak budete moci pravidelně užívat relaxaci. Vířivka by se navíc měla alespoň čtyřikrát ročně úplně vypustit a znovu naplnit čistou vodou, aby byla zajištěna správná funkce chemických přípravků.

Materiálům vířivky nevadí déšť, na zimu by se ale vířivka měla raději uschovat, aby ji mráz a sníh nepoškodily. Výjimkou je krátkodobé používání. Pokud pořádáte třeba zimní venkovní party, lze vířivý bazén nechat přes víkend venku.

Nafukovací vířivka s příslušenstvím
Materiál v průběhu času nestárne a disponuje trvanlivostí (Zdroj: Marimex)

Jednoduchá manipulace a mobilita

Instalaci vířivky a zprovoznění zvládne i jeden člověk do deseti minut. Po prvním napuštění se z ní však dlouhodobě může radovat celá rodina. Vířivku stačí rozprostřít na rovné podloží a připojit ke zdroji energie. Vířivka se sama nafoukne a poté ji stačí napustit vodu. Ve chvíli, kdy se vířivka nepoužívá, není nic jednoduššího než ji vypustit, vyfouknout, vysušit a uložit.

Mobilní nafukovací vířivku je také možné kdykoliv a kamkoliv přemístit. V létě ji lze používat třeba na chalupě, či vzít na prodloužený víkend ke známým. Za chladnějšího počasí si vířivku užijete nejlépe doma, nebo v zimní zahradě.

Muž a žena ve vířivce
Vířivku stačí umístit na rovnou podlahu a zajistit přívod energie (Zdroj: Marimex)

Zdravotní přínos

Pobyt ve vířivce pomáhá při různých zdravotních neduzích. Snižuje vysoký krevní tlak, uvolňuje namožené svaly, rozšiřuje cévy, tlumí bolest a zmírňuje otoky. Také odbourává problémy se špatným spánkem, artritidou i cukrovkou. Eliminuje nadmíru stresu a napětí. Jednoduše působí blahodárně na celé tělo i mysl.

Co uvidíte tento týden?

  1. Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému
  2. Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady
  3. Karlozor a Karel jako malířský rádce
  4. Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku
  5. Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.
  6. Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Související k tématu