Budoucí okna si nepředstavujte… aplikace s rozšířenou realitou vám je ukáže

Budoucí okna si nepředstavujte… aplikace s rozšířenou realitou vám je ukáže (Zdroj: VEKRA)

Zvolit raději dvě širší okenní křídla, nebo tři úzká? Jaká barva oken bude slušet vašemu domu zvenčí, a která vašemu interiéru? A zvládne vámi vybraný materiál pro okna jejich velkoformátové či atypické provedení? Nyní si toto všechno nemusíte pouze představovat ve vaší mysli – nová aplikace s rozšířenou realitou vám ukáže, jak budou konkrétní okna vypadat přímo ve vašem domě.

„Pro koncové zákazníky jsme připravili a již zhruba rok používáme speciální aplikaci, kterou má ve svém iPadu nainstalovaný každý náš odborný technik. Tato aplikace zahrnuje nejen naše produktové portfolio včetně informací důležitých k výběru konkrétních prvků, ale především pak rozšířenou realitu, ve které může zákazník přímo na tabletu vidět, jak bude jím zvolený prvek vypadat, a to dokonce přímo zakomponovaný do reálné stavby,“ uvádí Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA, největšího českého výrobce oken a vchodových dveří, a pokračuje: „Aplikace umožňuje volit jednotlivé sestavy oken či posuvných systémů, jakýkoli materiál i jeho barvu. Dokonce je možné nastavit si rozdílné barvy pro interiér a exteriér. Možné je také volit veškeré detaily, jako jsou okenní kličky. To vše pak lze promítnout přímo do stavby zákazníka, který namodelovanou sestavu uvidí ve stavebních otvorech přímo na obrazovce tabletu.“

VEKRA aplikace - konfigurátor okna 2
Rozšířená realita v aplikaci VEKRA (Zdroj: VEKRA)

Aplikace zároveň slouží také jako měřící list. S orientačním zaměřením stavebního otvoru pomáhá fotoaparát iPadu, přesné rozměry pak odborný technik upraví dle zaměření laserovým zaměřovačem. „Tím, že se do aplikace zadají konkrétní rozměry a technik se se zákazníkem může domluvit na veškerých detailech ohledně jednotlivých okenních sestav, je možné přímo z tabletu založit poptávku. Na základě této poptávky pak asistentka odborného technika zákazníkovi vyhotoví konkrétní cenovou nabídku do 24 až 48 hodin, v závislosti na složitosti zakázky,“ popisuje Roman Kubálek z VEKRY, a vysvětluje: „Orientační cenu aplikace neukazuje, jelikož se jedná o opravdu složitý proces, kdy se nesmí zapomenout na žádné detaily, které jsou k danému prvku a jeho osazení do příslušného otvoru potřeba. Technik v terénu se zákazníkem zvolí jen to nejdůležitější, veškeré detaily z hlediska statiky, návaznosti a spojitosti pak řešení asistentka skrze konstrukční softwary.“ Až do podpisu smlouvy je toto všechno samozřejmě nezávazné.

VEKRA aplikace - konfigurátor okna
Aplikace zároveň slouží také jako měřící list (Zdroj: VEKRA)
VEKRA_aplikace-konfigurator_foto_zdroj_VEKRA
Aplikace VEKRA ukazuje, jak bude okno vypadat (Zdroj: VEKRA)

„V současné chvíli pracujeme na rozšíření aplikace směrem k designovým prvkům – tedy vchodovým dveřím, interiérovým dveřním křídlům, a následovat bude i stínění,“ dodává závěrem Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA.

Technik_VEKRA_s_tabletem_a_zakaznikem_foto_zdroj_VEKRA
V současné chvíli pracuje společnost na rozšíření aplikace směrem k designovým prvkům (Zdroj: VEKRA)

www.vekra.cz

Co uvidíte tento týden?

  1. Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému
  2. Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady
  3. Karlozor a Karel jako malířský rádce
  4. Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku
  5. Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.
  6. Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Související k tématu