Detail dílu


9.týden premiéra 24.11.2020

Karlozor a vaše fotky stavebních průšvihů

Na stavbě hlídá Pepa Pepu, Pepa dělníky, stavební deník hlídá všechny… A kdo hlídá dělníky na stavbách našich diváků? Karlovi posíláte fotky průšvihů ze svých staveb, tady jsou některé z nich. Stojí to tedy za to.

Přijely lopaty a začaly hloubit vchod do suterénu

Nastává chvíle, kdy se bude do domku vybourávat nový vstup do sklepa ze zahrady. Ale nejdříve je potřeba vyhloubit v místě vstupu ze zahrady pořádnou díru. Pepa s Josefem projdou nejdříve vše, na co je potřeba při hloubení takové velké díry u základů domu myslet. A tak se podívejte, jak najely velké lopaty a zahrada se začala měnit na oraniště.

Stavbyvedoucí Josef nám vysvětlí, jak správně zateplit fasádu kolem oken

Vše kolem zateplení fasády a lepení izolačních desek WEBER kolem oken nám vysvětlí Josef. Aby nám nevznikaly do budoucna netěsnosti a díky tomu pak fasáda nepraskala, je potřeba dodržet správné technologické postupy. Podívejte se jaké.

Stavení deník a vybourat příčku mezi obývákem a kuchyní

Pepa komentuje s Josefem, že v online stavebním deníku řešil Josef s architektem nápad, že oproti projektu by se u schodů do suterénu příčka mezi obývákem a kuchyní vybourala. Vznikl by tak hezký otevřený prostor. A bude s tím Karel souhlasit. Co myslíte? Má příčku zbořit nebo ne?

Proběhla montáž fotovoltaických panelů na střechu

Podle projektu si Karel vybral na střechu fotovoltaiku se systémem ohřevu vody. Nastal čas, kdy je střecha hotová a mohou se fotovoltaické panely na střechu namontovat. Fotovoltaiku bude mít Karel od firmy ČEZ a montáž proběhla od chlapů z jejich dceřinné montážní firmy TENAUR.