Detail dílu


8.týden premiéra 17.11.2020

Fachmani jedou vybírat zámkovou dlažbu

Karel si vyzkoušel, jaké to je, když si veberete zámkovou dlažbu rovnou na parkovišti. Hned ve chvíli, kdy vystoupíte z auta. V BESTu takový venkovní showroom mají. A to by nebyl Karel, kdyby se nezačal rozplývat nad pěknou paní obchodnicí. Njn ty chlapi.

Budeme montovat dovezená okna z VEKRA

Marek Poustecký, montážní technik z firmy VEKRA, prošel s Pepou probíhající montáž oken a vstupu na terasu. Ukázal pepovi, na co je dobré si dát pozor při samotné montáži a jak by měli řemeslníci připravit vstupní otvory pro samotnou montáž. Montážníci domontovali všechna okna jak má být, Pepa ze svého pohledu vše zkontroloval a tak Karel přispěchal okna převzít. Montážníci ukázali Karlovi, jak správně s okny zacházet, jak je ošetřovat a informovali ho i o ročním bezplatném servisu. Tak už jen podepsat ty papíry.

Online stavební deník a vybouraný mramor

Pepa se při kontrole baráku zmínil, že ještě není dořešený ten průšvih s vybouraným mramorem v koupelně. Tento problém pak následně spolu řešili. Docela zajímavě, koukněte, jaký byl z toho výsledek.

Karlozor a prý došly hřebíky

Právě jsem se dozvěděl, že došly hřebíky, ve čtyři odpoledne: Povídá Karel. Taková náhoda… Hmm je potřeba to pro dnešek zabalit. Také znáte ty výmluvy na stavbě?

A bude se lepit zateplení fasády

Nastává na stavbě moment, kdy baráku budeme dávat nový kabát. Fasáda se nám zateplí izolací Weber Therm Clima. Desky jsou uskladněné po celém domě, tak si tak i trochu chlapi uklidí. V této reportáži stavbyvedoucí Josef vysvětluje, jaké tchnologické postupy je důležité dodržet při lepení desek izolace. Založření první řady, princip lepení bez vzduchoých kapes, lepení kolem oken, kotvení na terče, apod.