Detail dílu


6.týden premiéra 3.11.2020

Rozhovor s bytovým architektem Danem

Aby rekonstrukce Karlova domu nedopadla ve finálně designově tak, jako když kočička vařila s pejskem dort, pozval Pepa do Tišic architekta Dana. Karel se nejdříve divil, proč potřebuje dalšího odborníka, když projekt má realizační firmu, ale Pepa mu to jasně vysvětlil. Dan si s Karlem dům prohlédli, tak uvidíme v dalších dílech, jak se chlapec pochlapí :)

V Karlozoru zkouší Karel pana Beneše přes tavební deník

Karel nevěří, že online stavební deník opravdu funguje. A tak si chce ze stavbyvedoucího Josefa vystřelit. Napíše mu drsnou zprávu do stavebního deníku, že s ním potřebuje nutně mluvit. A co myslíte, přijel? Hmm dopadlo to 1:0 pro Josefa. Přijel hned. A to ještě z pěkné dálky. Koukněte sami.

Karel s Pepou si Josefa (jeho firmu) prolustrovali na webu NejŘemeslníci.cz.

Karel s Pepou si Josefa (jeho firmu) prolustrovali na webu NejŘemeslníci.cz. Kromě hodnocení našli i reference z jiných staveb, které Josef v minulosti realizoval.

Do obývacího pokoje vznikla pěkná díra

Řemelníci se vrhli na další kus v obývacím pokoji. Tedy spíš vchod do ráje. Tam, kde byly původně dveře, vznikl velký otvor, navržený podle projektu. Ale bylo potřeba dostat nad díru traverzový překlad, jelikož se jedná o nosnou zeď a ta by mohla bez něj minimálně prasknout, nedej bože spadnout.

Pepa s Karlem se vrhli do bourání pergoly

A jaké bylo překvapení, když se na stavbě objevil najednou Josef a pěkně je sprdnul. Za co? Vždyť chlapi předali stavbu a vše co se na stavbě děje, je v jeho kometenci a riziku. Co kdyby se jim něco stalo? Mohl by za to on. Takže Karlovi a Pepovi sebral nářadí a slušně jim, řekl, ať se jen dívají. Pergolu pak zbourali řemeslníci od Josefa.

Proběhlo zazdívání pozednice

Josef ukazuje Pepovi, jaké zednické práce se prováděly při zazdívání pozednice a jak se folie parobrzdy připevňuje pomocí lišty na fasádu. Dále pak kontrolují, jak byly zazděná nová okna a jakou musíme nechat vůli pro budoucí izolaci fasády.