Detail dílu


28.týden premiéra 21.4.2021

Na střeše zbývají udělat okapy a tak se vrhneme do montáže okapového systému

V dnešní době je i u okapů veliký výběr materiálů a designů. Ale stále platí základní pravidlo - podle střechy vyber okap. Montáž okapů zvládne každý šikovný kutil, takže se toho nebojte. Jen je potřeba dodržovat některé zásady, jako například neřežte dílce bruskou, abyste noporušili ochrannou vrstvu materiálu. V Tišicích máme podle projektu ocelové, pozinkované okapy, které už něco vydrží. Karel může být spokojený, okapy mu vydrží hodně dlouho.

Přijela zahradnická firma Zelené kolo a zrekonstruovala celou zahradu podle projektu realizace zahrady

Aby nám v Tišicích nezůstal tankodrom plný bláta, pozvali jsme si na finální realizaci zahrady profíky. Zahradníci firmy Zelené kolo dokázali za den nemožné. Začali s výsadbou zahrady, včetně trávníků. Postupovali dále podle osazovacího plánu zahrady, kde je přesně určeno kolik rostlin a keřů kam a v jakém množství umístit. Karel chtěl na zahradě také vyvýšený záhon na bylinky a ten samozřejmě ve své zahradě mít bude.

Karlozor a Karel jako malířský rádce

Znáte to rčení - i mistr se jednou utne. A jelikož si Karel o sobě po celé té rekonstrukci už myslí, že on mistr je, tak radí divákům, co mají dělat, aby se neušpinili od čerstvé malby. A myslíte si, ušpiní se sám?

Montáž plynového kotle a jeho finální napojení na fotovoltaiku

Do Tišic dorazil odborný technik ČEZu a začalo se s montáží plynového kotle a jeho zapojení do fotovoltaického systému, s akumulací do vody. Plynový kotel jsme zvolili pro jeho určení pro menší domy, domy s menší spotřebou. Akumulace do vody má tu výhodu, že přebytečná nespotřebovaná energie se svede právě do vody a tu pak můžeme využít například pro ohřev vody při sprchování. Pepa s pánem z ČEZu shrnuli ještě všechny výhody fotovoltaiky a hurá, už můžeme začít ohřívat vodu.

Trampolína a bezpečí? I při sportování a hraní na zahradě je potřeba dbát na svou bezpečnost.

Nejen v domě při stavebních pracích musíme dbát na bezpečnost, platí to také při samotném provozu na zahradě. Například trampolína musí mít ochrannou síť, aby z ní nikdo nevypadl. U houpačky pak musíme dbát na to, aby byla stabilní a pískoviště je potřeba zajistit tak, aby bylo záklopné, aby se do něj nedostali zvířata.

Tišice jsou hotové a tak dozrál čas i na finální taneček

Trvalo to skoro osm měsíců. Rekonstrukce se vším všudy. Od průšvihů až po skvěle odvedenou řemeslnickou práci. Byla to zábava i křeč. Ale ve finále stojí v Tišicích nádherný staronový domek, ve kterém by chtěl každý bydlet. Celému štábu se bude po určitě po tomto období a společně prožitých chvílích stýskat. Nestačí je poděkovat. Byli jste všichni skvělí a sledujte nás dále na webu fachmani.cz. A co nakonec ? Pěkný taneček.