Detail dílu


27.týden premiéra 13.4.2021

Montáž zárubní a interiérových dveří

V domě probíhá montáž nových zárubní a osazení interiérových dveří. Stavbyvedoucí Josef Beneš Pepovi vysvětlil, na co je potřeba dát při montáži největší pozor, jaké je potřeba dodržet technologické postupy. Hlavní důraz v Tišicích je kladený u akustických příček, kde je potřeba vše správně zapěnit po obvodu zárubní, kvůli dodržení akustických norem.

Karlozor a namontovaná futra načas

Je to tedy s podivem, ale Karel jednou za čas zase chválil. Jak už ke konci stavby sil a peněz ubývá, tak i Karel si víc sleduje, co je a co není hotové. Dělníci mu slíbili, že až přijede na stavbu, budou v domě kompletně osazená futra. A byla? Ano, byla. Karel byl příjemně překvapen a nestačil se divit, jak má na stavbě šikovné dělníky.

Pokládka vinylové podlahy

Dělníci začali pokládat vinylové podlahy. Při samotné pokládce bylo potřeba dodržet řadu zásad, aby pokládka proběhla správně a v budoucnu nenastaly s podlahami problémy. Tzn. od teploty materiálu, který by měl být na stavbě alespoň 48 hodin před pokládkou kvůli stejné interiérové teplotě, přes vyčistění a zajištění správné vlhkosti podkladu až po směr pokládky jednotlivých dílců. A pozor na položenou podlahu alespoň 24 hodin nezatěžujte.

Dostali jsme se konečně k montáži vany a umyvadla v koupelně

Samotný výběr umyvadla, design, tvar a baterie k umyvadlu, je věda. Je potřeba pohlídat výšku, do které budeme umyvadlo montovat a dále pak musíme pohlídat, aby nám voda z baterie nestříkala z umyvadla nebo na obklady. Vanu už Karel nestihl vybral přímo v prodejně, aby mu byla po všech stránkách pohodlná. A tak ho pak položí přímo do už ukotvené vany na stavbě. Bude mít pěknou vanu, akrylátovou, kulatější se zaoblenými hranami. Pepa věří, že bude Karel s volbou vany spokojený.

Hodnocení firmy Josefa Beneše na internetu

Na internetu se na webu NejŘemeslníci dají hodnotit řemeslnické firmy a živnostníci. Jsou hodnocené podle kvality odvedené práce a pokud je zákazník spokojený, může pak udělit firmě pečeť poctivosti. Pepa s Karlem se shodli, že firma Josefa Beneše Stav-Idea pracovala dobře a rozhodli se mu udělit pět hvězdiček z pěti.