Detail dílu


25.týden premiéra 30.3.2021

Stavba dostane nový kabát, bude se natahovat chytrá omítka, dozvíme se jak při aplikaci postupovat a na co si dát pozor

Fachmani stojí před volbou, jakou omítku zvolit. Je potřeba určit, v jakém typovém prostředí dům stojí, zda je ve městě, u vody, apod. Pokud by dům stál více v prašném prostředí, zvolili by omítku s fotoanalýzou, ale jelikož je Karlův dům kousek od řeky, budeme v Tišicích aplikovat omítku chytrou, která pohlcuje vlhkost ze vzduchu. Jen hlavně ať při omítání fasády neprší, abychom si jí neušpinili.

Karlozor - Karel objevil v domě krásnou antickou fresku

Karel nám ukázal, co v domě objevil. Krásnou antickou fresku. Konečně našel Karel svůj poklad, a jak on říká, musíme si dát při opravě starého domu pozor na co narazíme, můžeme být příjemně překvapeni. Nevěříte?

Na řadu přišlo také obkládání obou koupelen

V koupelnách se řemeslníci dostali konečně tak daleko, že začali s jejich obkládáním. Před tím ještě proběhlo rovnání podlah pro sprchový kout a umístění hydroizolace. Fachmani dostali od odborníků z firmy Sapho řadu užitečných rad ohledně výběru designu, formátů a barev obkladů. Řešili spolu, zda vybrat obklady kalibrované nebo broušené pro co nejvyšší minimalizaci spár. Prošli si pak technologické postupy, včetně potřebné penetrace a možných chyb při obkládání.

Není štětec jako štětec. Karel se díky Pepovi stal štětcovým odborníkem.

Na stavbě se používá neustále velké množství různých druhů štětců, válečků, zároháků, štětek, apod. Každý ví, že regály v hobby obchodech jsou jich plné a ani Karel vůbec netuší, proč jich je vlastně tolik druhů. Pepa se rozhodl, že mu udělá takové drobné školeníčko a vysvětlí alespoň základní rozdíl mezi nimi. Štětce s dlouhým vláknem, štětce zdravotně nezávadné a šetrné k životnímu prostředí, štětce na lazury, na nátěrové hmoty na bázi oleje, štětec sem a štětec tam... až z toho šla Karlovi hlava kolem.