Detail dílu


23.týden premiéra 16.3.2021

Fachmani se pustili do instalace komínových vložek

Komín je konečně celý oplechovaný řemeslníky od ROKA komíny a tak se fachmani spolu s nimi pustili do instalace komínových vložek. Dozvěděli jsme se od nich, jaký je postup při jejich instalaci, na co si máme dát pozor při výběru do budoucna napojených kamen, aby byl kvůli spotřebě celý systém od kamen až po komín správně nadimenzovaný.

Komín máme hotový a tak zajel Pepa koupit do UNIHOBBY nová kamna

V hobbymarketu se Pepy ujal odborník na vytápění a tak se s ním Pepa mohl poradit, jaká kamna má do domku v Tišicích pořídit. Na výběr dostal z několika typových kamen podle potřebných parametrů a poslal jejich fotky designerům, aby ladila do interiéru. Designéři vybrali, Pepa koupil a hurá s kamny zpátky do Tišic.

Pepa zjišťoval možnosti chlazení v domě v letních měsících u společnosti FV PLAST

Stavba teď jede na plné obrátky a tak ani Pepa neztrácí čas. Cestou z hobbymarketu, kde koupil nová kamna, se stavil na otočku ve společnosti FV Plast. Potřeboval zjistit pro Karla něco o možnostech chlazení v domě v době teplých dní. Pepa se dozvěděl velmi zajímavou technologii plošného chlazení v domácnostech, založenou na principu hliníkových folií, zasazených do sádrokartonových příček. I když by to dávalo smysl, Pepa tuší, že u Karla s tím již nepochodí a ten zůstane u klasického větráku.

Karlozor a opět jsou na scéně záhadné úchytky na stěně

Možná si pamatujete, že již dříve měli diváci tipovat, na co slouží zvláštní úchyty na stěnách. Karla nepřekvapilo, že to neví diváci a spíše ho překvapilo, že to neví jeho dělníci na stavbě. My už ale víme, že úchyty slouží k uchycení kabelů, aby na stavbě nebyl nepořádek. Takže Karel se už chystá na Pepu s dotazem, proč teda dělníci na jeho stavbě úchyty nepoužívají.

Dočerpání úvěru s Modrou pyramidou

Karel již dočerpal půlku úvěru a chystá se dočerpat jeho další část. Do Tišic proto přijela naše známá poradkyně Modré pyramidy Markéta, která se podívala, co se na stavbě již udělalo a ujistila se, že je částka proinvestována správně. Prostě důležitý kontrolní den. Prošla celou stavbu, prohlédla stavební deník, financování. Zjistila, že na stavbě jsou proinvestovány finance správně a tak si Karel může v rámci schváleného úvěru dočerpat další milión. A to by nebyl Karel, kdyby neapeloval na diváky, aby se dívali na poslední díl, ve kterém bude určitě proinvestovaný milión vidět. Tak to jsem tedy zvědaví.