Detail dílu


22.týden premiéra 9.3.2021

Fachmani se pustili do pokládky podlah suchou cestou

Jak říká Pepa, jelikož máme suchý únor, tak se na stavbě pustíme v tomto duchu do pokládky suché podlahy. Stavbyvedoucí Josef Beneš vysvětlí Pepovi, jak postupovat a na co si dát pozor při pokládce suchých podlah. Vysvětlí pravidla pro rozložení všech rozvodů pod podlahou, kam se schovají veškeré rozvody vody a elektrických kabelů.

Karlozor - Pozor na odkládání materiálu na stavbě

Karel se zase jednou na stavě rozčiloval. Diví se, jak je uložen materiál na stavbě. Konkrétně dělníci dle slov Karla neuklidili sádrokartonovou desku. Nechali jí uprostřed místnosti a tak se ta deska, tím jak se po ní chodilo, poškodila a Karel řeší co s tím a že to tak nenechá. Přitom na vině nejsou dělníci, ale klasika, Karel!

Na stavbě v Tišících pokračuje nivelace podlah, přitopit a jde se na to

Před samotnou nivelací je potřeba všechny podlahy v celém domě, i včetně podlah ve sklepě a suterénu, důkladně vyčistit. Po vyčištění podlah řemeslníci po potřebném změření vlhkosti a napenetrování provedli přesnou nivelaci podlah. No a museli s ikonu pěkně v baráku přitopit, protože je zima a v nivelace potřebuje svojí teplotu. Vypnout fukary, zavřít okna kvůli průvanu, ať se nám ta podlaha nevlní.

Montáž bateriového systému a jeho zapojení k fotovoltaický panelům

Pepa se opět vydá do Říčan, kde se budou zapojovat v rodinném domku fotovoltaické panely do bateriového pole od ČEZu. Pepa se hodně o tuto problematiku zajímá, řeší se specialistou z Tenauru, kde je nejlepší systém v domě zabudovat a za jakých podmínek. Pepa pro nás získal řadu odpovědí ohledně životnosti , výhod battery boxu a hlavně také řadu potřebných informací kolem státních dotací.

Pepa dostal úkol vybrat barvy na nátěr dřeva a tak pro ně zajel do UNIHOBBY

Pepa si zase udělal výlet a tentokrát to bylo do "hračkářství" pro chlapy. Zajel do hobbymarketu UNIHOBBY. Dostal misi vybrat nátěrové barvy na dřevo a tak využil příležitosti a pěkně se v hobbymarketu poptal. A informace, které potřeboval, dostal. Paráda. S prodavačkou řešili barvy do interiéru a exteriéru, popovídali si, jaké barvy a odstíny by byly asi nejlepší a řešil hlavně také velikost balení. Nakonec vybral antracitovou barvu na dřevo, kterou mu namíchali přímo v UNIHOBBY. Takže ještě vybrat podkladovou barvu a hurá natírat.