Detail dílu


21.týden premiéra 2.3.2021

Pepa udělal zátěžový test desky Habito. A proč přitom karel visel ve vzduchu?

Karel se bojí, že pokud se budou do sádrokartonové příčky HABITO od Rigipsu v kuchyni věšet skříňky od kuchyňské linky, tak se všechno vytrhne a popadá, zničí mu to linku, apod. Pepa ho chce přesvědčit, že se ničeho bát nemusí a tak vymyslel zátěžový test. Přidělal na již postavenou sádrokartonovou příčku židli a vyzval Karla, aby si na ní sedl. Co myslíte, jak to dopadlo?

Pustíme se do stříkaných omítek

Stěny v interiéru konečně dostanou svůj první kabát díky stříkaným omítkám Weber. Malé plochy si zedníci udělali ručně postaru a připravili si špalety. Josef Beneš pak Pepovi vysvětlil, jak už dnes omítají stěny strojově. Chlapům to šlo pěkně od ruky, když se ta omítka na stěnu nastříká strojovou omítačkou. No, podívejte se sami.

Karlozor a výsledek ankety Zbourat nebo nezbourat příčku?

Karel se zase jednou rozčiloval. Jak to, že tam jsou na místě výhledu z kuchyně místo jedné příčky hned dvě. No prostě barák to tak chtěl. Nebylo kam schovat odpady z budoucí kuchyňské linky a tak je řemeslníci schovali pod sádrokartonovou příčku. No co. Výhled nebude, ale odpady se nebudou plést pod nohama :)

Na stavbě pokračují práce na konstrukcích sádrokartonu v koupelně v podkroví

Budeme montovat akustické příčky v podkroví. Suchá výstavba a Habito na jednom místě, prostě všude "samej sádroš". Akustickou příčku jsme zvolili pro zvukový komfort v podkroví. A tak už bude mít Karel skoro hotovou další koupelnu v podkroví.

Truhláři nám obložili krokve, abychom zakryli staré trámy

V podroví budeme nakonec dřevěnými palubkami obkládat staré krokve. Fachmani se rozhodli, že to bude i designově hezčí, než původně přiznané krokve, které by museli pískovat, brousit, atd. Stavbyvedoucí Josef sehnal skvělé dřevěné obložení z ASKA a tak jdeme na to.

Battery systém a fotovoltaika? Co to je? Pojďte se podívat, co o tom Pepa zjistil.

No a mezitím a skoro i v čase, se Pepa pojede podívat do Říčan na montáž fotovoltaiky od ČEZu s battery systémem. Pepa chce vidět ještě další využití fotovoltaiky a uchovávání energie do velkých baterek pro další použití.

Pojďte se podívat na krátkou komplexní prohlídku aktuálního stavu Karlova Beverly Hills

Říkali jsme si, že vám ukážeme, jak to vlastně na stavbě v Tišicích celkově vypadá. Venku padá sníh, kalamita nejhoršího stupně a tak se pojďme podívat, jestli náhodou nějaká stavební kalamita neprobíhá i v domku v Tišicích. Ba ne, tady to jede na plné obrátky.