Detail dílu


20.týden premiéra 23.2.2021

Než se ozve zima, aneb na staveništi řemeslníci pracují na řadě drobností

Než udeří mrazy, musí se udělat ještě pár stavebních prací. Jako je například dokončení přípojky vody, dostat celou fasádu do lepidla a jelikož si stavbyvedoucí Josef Beneš zakládá na pořádku na staveništi, čistí se terén v okolí domu a uklízí se jako o nedělním úklidu v domácnosti. Pořádek musí být.

Montáž sádrokartonové předstěny z Habito v kuchyni od Rigipsu

V kuchyni technici od našeho partnera Rigips montují příčku z vysokopevnostního sádrokartonu Habito. Ten je zvolený hlavně proto, aby udržel váhu naplněných kuchyňských skříněk. Jeho výhodou je pak odolnost proti vlhkosti, požáru a má skvělé akustické vlastnosti. Prostě ideální volba do kuchyně.

Proběhla instalace elektro rozvaděče technikem od partnera ELKOV elektro

Na stavbu dorazil specialista ze společnosti ELKOV elektro, který Pepu seznámil s montáží elektrického rozvaděče. Ten se oproti původním plánům od projektantky Lady ve finále nevejde ke vchodovým dveřím, jelikož si Karel vymyslel spoustu dalších zásuvek a vypínačů navíc. Tím se zvýšil počet okruhů a elektro rozvaděč musí být rozměrově větší a tak nakonec našel místo v suterénu.

Díky počasí se nám zkomplikovalo oplechování komína, až opadne sníh, budeme pokračovat

Aby komín dlouho vydržel a byl nehroutil se, je důležité jej tzv. oplechovat. Jednoduše řečeno, zabalit ho celý do plechu. Jelikož ale bylo v Tišících tuto zimu hodně sněhu, nebylo možné oplechování provést. Proto nám technici ze společnosti Střechy Bohemia zatím vysvětlili, co oplechování komínu před samotnou instalací předchází. Komín si na zasněžené střeše zaměřili a následně pomocí šablon na falšovací mašině připravili lišty a lemování (předek, zadek a vršek komínu). Vše bude tedy připraveno na chvíli až opadne sníh.

S výběrem svítidel do celého domu nám pomohli naši designeři, kteří navštívili studio ELKOV elektro

Vybrat vhodné osvětlení do celého domu a ještě jej designově sjednotit, není žádná legrace. Proto jsme se obrátili na naše designéry, kteří společně s technikem firmy ELKOV elektro vybrali v jejich showroomu vnitřní i venkovní svítidla. Řešili hlavně barevnou teplotu a intenzitu světla, včetně toho, v jaké místnosti budou světla používaná. No a perlička nakonec. Karel bude moci světla i časově nastavovat, takže bude mít ve svém domku o hračku navíc :)