Detail dílu


19.týden premiéra 16.2.2021

Vybírali jsme nové interiérové dveře do celého domu s odborníkem z Vekry

Na stavbu dorazil odborník ze společnosti Vekra, se kterým Karel vybírá interiérové dveře, Karel si do obývacího pokoje vybral skleněné a do ostatních místností klasické otočné dveře, řešili také rozměry dveří, Karel by se měl držet standardu a nevybírat atypy, nakonec odborník z Vekry poradil také s výběrem dekoru a klik.

Proběhla montáž nového zabezpečovacího systému

Na stavbě je už velké množství věcí, předmětů a materiálu a tak je potřeba vše řádně zabezpečit. Fachmani se rozhodli pro pořízení nového zabezpečovacího systému. Ten pak v domku zůstane, je pak namontuje kvůli manipulaci ke vstupním dveřím. Zabezpečovací systém, instalovaný v Tišicích, má řadu pohybových čidel a i dnes povinná kouřová čidla. Tím, jak bude potřeba zabezpečovat další části domu, například suterén s garáží, budou se do systému modulárně zapojovat další čidla v domě a na pozemku.

Karlozor - Karel není bordelář? Kam se zařizovacími předměty?

To takhle jednou zase Karel na stavbě vyšiloval, že je nepořádek kolem domu. Všude se něco válí, překáží. Taky že jo. Vždyť je to staveniště. Ale i na Karla je toho moc. Na stavbu se vozí spousta věcí. Většinou na to je na staveništi vyčleněná samostatná místnost pro jejich skladování, ale v Tisících na vanu máme třeba výkop :) Takže uklidit?

Práce na stavbě probíhají souběžně na všech frontách, řemeslníky se to tu jen hemží

Řemeslníci dokončují bourací práce, jako například bourání starých garážových vrat. Potřebujeme připravit otvor pro montáž nových garážových vrat. Vyzdívala se také příčka ve sklepě, která rozděluje prostor za dveřmi vstupu do sklepa, kde bude Karel v budoucnu skladovat zahradní nářadí. Zdili jsme příčku v kuchyni, abychom mohli dále postupovat s instalací předstěny ze sádrokartonu.

Proběhla instalace sprchového žlabku od společnosti AlcaPlast

Náš stavbyvedoucí Josef Beneš není zastáncem klasických sprchových koutů, ale preferuje moderní sprchové žlábky. S Pepou projdou výhody těchto žlábků, hlavně jejich větší životnost, lepší údržbu, výběr z mnoha dekorů a materiálů. Takže nakonec vyhrál sprchový žlábek od AlcaPlastu.