Detail dílu


18.týden premiéra 9.2.2021

Už máme skoro hotový boční vstup do sklepa

Pepa si vytáhl našeho stavbyvedoucího Josefa Beneše a prošli si všechny kroky stavby, kolem nového bočního východě do suterénu. O vykopání díry pro vstup a schodiště, položení základové desky, vybodování opěrné zdi ztraceného bednění, až po usazení vchodových dveří. No a naplánovali hydroizolaci, začištění vchodu a finální dlažbu. Ono se řekne nový vchod, ale co je kolem toho práce.

Technici z Alcaplastu namontovali do WC místnosti WC panel s tlačítkem

Před tím, než se začne pracovat na místnosti, která je pro Karla na baráku skoro nejdůležitější, a tou je WC, musí proběhnout instalace WC modulu od AlcaPlastu a jeho napojení na odpad. Kompletní modul je na místě, tak jdeme na to. S modulem od AlcaPlastu jde všechno samo díky instalačním vychytávkám a za chvíli máme hotovo. No a teď už mohou přijet sádrokartonáři.

On-line stavební deník a kamna na stavbě

Stavbyvedoucí Josef načapal Karla s Pepou u jejich kamínek, které si přinesli na stavbu, odvedli spaliny kouřovodem do komína a ohřívali se u nich. No, ale Josef si je pěkně podal, že tím porušují pravidla BOZP, domluvy a hlavně i zavedení kouřovodu do nevyvložkovaného komína, vždyť by mohli vyhořet. Takže uhasit a kamna zase odvézt. Na chodbě už má ale pro ně Josef připravená kamna elektrická, takže teplo na stavbě bude.

Pepa si odskočil ze stavby na exkurzi do výrobního závodu ROKA komíny

Na stavbě je potřeba vyvložkovat komín a je potřeba řadu materiálu přihnout na míru naší stavbě. Tak si pepa řekl, že si zajede do ROKA komíny a vše zadá a zjistí na místě ve fabrice. A když už tam byl, tak ho řádně provedli celou výrobou a nakonec si odvezl i vyrobené vyvložkování komína. Velmi zajímavé, podívejte se, co všechno v ROKA umí z plechu vyrobit.

Karlozor a začarovaný kruh - budou první kamna nebo komín?

Na stavbě jsme řešili zajímavou posloupnost prací. Kamnář povídá, nainstaluju vám kamna, ale nejdřív udělejte vložku do komína. Komínáři zase na to, nejdřív kamna, pak vložka bude. A to pořád dokola. Karel to tak trochu nepobral a vzpomněl si na svou historku s propadlou občankou, oddacím listem a úředním šimlem. A jak říká Karel, nejjednodušší řešení vyhrává, třeba i když je to anulace manželství, když už úřední šiml se staví na hlavu. Kamna nebo komín?

Fachman Pepa v zajetí WC modulů v showroomu AlcaPlastu

Jan Pěček, vedoucí exportního oddělení AlcaPlastu se ujal Pepy Libického, který pro stavbu Fachmanů v Tišicích vybíral WC modul. Při samotném předvádění jednotlivých druhů mu ukázal i řadu novinek, které u svých WC modulů zavedli v AlcaPlastu pro snadnější montáž a instalaci na stavbě. Ukázal mu jak jsou nádrže odizolované proti vibracím na stavbách a ukázal mu nové inovativní tiché vypouštění ventily. Podívejte se sami, jaké novinky si pro vás AlcaPlast na poli WC modelů vymyslel.