Detail dílu


17.týden premiéra 2.2.2021

Řemeslníci začali rozvádět nové vodovodní trubky

V Tišících nastala chvíle na nové rozvody vody. Staré železné rozvody půjdou pryč, vytrhají se a odvezou do sběrného dvora. Nahradí se plastovými trubkami, které jsou praktické a z kvalitních materiálů. Řemeslníci to vzali z gruntu. Nové trubky budou ve sklepních prostorech přiznané, v obytných místnostech budou zasekané ve zdi. No a nakonec provedeme tlakovou zkoušku, abychom věděli, že před napojením do řadu někde něco nepoteče.

Karlozor - Karel chce být prodavačem

Jelikož je doba pro umělce zlá, Karel se rozhodl, že bude prodávat v hobbymarketu. A co myslíte, vyšlo mu to? I když jim tvrdil, že je Fachman, tak jej odmítli. Smůla.

Natahali jsme nové elektrorozvody

Nastal čas také na nové elektrorozvody v domě. Staré rozvody půjdou pryč, přeci jenom je to již starý barák. Karel si řekl, kde chce mít do budoucna zásuvky, vypínače, spínače apod. Do podlahy je řemeslníci nebudou rozvádět, jelikož je to starší dům, tak umístí nové elektro dráty do drážek ve zdi. Řemeslníci nyní vše natahají a finální zapojení pak provedou až po vymalování stěn. Ale raději tuto práci při rekonstrukci nedělejte sami, pozvěte si v ideálním případě odbornou firmu.

On-line stavební deník

Prostřednictvím stavebního deníku řešil stavbyvedoucí nedobrou kvalitu podlah, které jsou na půl vybourané a nemůže se tedy dělat suchá výstavba. V deníku komunikoval s Pepou o postupu a také finančním rozpočtu.

Karel chce do domu Infrasaunu

Ten Karel si zase začal vymýšlet. Líbí se mu finská sauna, kterou si Josef Beneš nechal nainstalovat u sebe doma. Viděl ukázku z rychlé instalace, poskládat se dá kdekoliv za hodinku, stačí pak jen přívod elektřiny a už to frčí. No ale bude mít na ní karel peníze?