Detail dílu


14.týden premiéra 12.1.2021

Pepa s Karlem navštívli na Moravě rekultovaná pole

V Tišicích máme zahradu jako oraniště a tak fachmani přemýšlí, jak bude asi ta zahrada vypadat. A aby nabrali inspiraci, vzal Pepa Karla na výlet do míst, kde před nedávnem proběhla také rekultivace. Na Moravu, na jeleny, k obelisku. S majitelem firmy Alca Plast si projdou oboru s nádhernou přírodou v Lednicko-valtické oblasti.

Exkurze ve výrobním závodu AlcaPlast

Pepa ukáže Karlovi, že i výroba plastu může být ekologická. A kde? No přeci na vandru na Moravě. Karel s pepou si prohlídli celou fabriku a slušně je to bavilo. Podívejte se také. Jo a dostali tam pěkný fachmanní dárek.

Vím o všem alias O čem jsem nevěděl

Co si takhle tisknout fotky ze stavby v Tišicích z druhé strany na staré faktury? Proč ne, Karel to prý tak dělá a že těch fotek ze stavebního deníku je, to by měl vytapetovaný celý dům.

Karlozor a nepřiznaných 13 korun

To že je Karel škrt na peníze, to už víme. No a co se může stát horšího, než když např. dělníci najdou na stavbě 13 korun a nepřiznají je. Hrůza. To může Karla pěkně rozžhavit.

Dělníci se pustili do izolace stropu v garáži

Protože jsme nezateplovali sokl a suterén, je potřeba zateplit strop garáže, aby nebyla v domku zima od podlahy v prvním patře. A také, abychom splnili podmínky dotací. Zvolili jsme minerální vatu, která má i požární odolnost. Podívejte se, jak to šlo řemeslníkům od ruky.

Soutěž o stavební dozory v celkové hodnotě 100.000 Kč

Vrátíme se trochu v čase a Pepa s Karlem vám ukáží, co předcházelo zakopání jímky na dešťovou vodu. Můžete si s Fachmany zasoutěžit o 3 skvělé ceny: stavební dozor od Pepy Beneše v celkové hodnotě 100.000 Kč. Pokud se chystáte v letošním roce stavět nebo rekonstruovat dům či byt, bude se vám tato cena určitě hodit.