Detail dílu


10.týden premiéra 1.12.2020

Bourání dveří do sklepa

Na stavbě to jede jako vlak, co nejde zastavit. Pustíme se do vybourávání vchodu do suterenu. Taky to znáte, že se do něčeho pustíte a říkáte si, to bude za hodinku hotové? Tak podobně se chlapi cítili, když si řekli, že vybourají kus cihlové nosné zdi na vchod do sklepa. Ale pozor, stěna byla z litého betonu...

Online stavební deník a záznam do budoucna

Řada z vás to zná. Dostavíte svůj vysněný domek, zavřete nová okna, nebo vymalujete dětem nový pokojík a říká te si a teď na to alespoň několik let nehrábnu :) Ale co když náhodou zapomenete kudy vedou elektrické dráty ve zdi, nebo kdy se mají podle záruky seřizovat okna? I s tím vám stavební deník pomůže.

Trocha nostalgie

Pepa s Karlem vzpomínají na minulé události - co všechno se na stavbě přihodilo.

Budeme hloubit jámu pro jímku na dešťovou vodu

V minulém díle jsme hloubili vedle domu díru na nový vstup do sklepa. Tak, když už tu těžkou techniku na pozemku máme, vyhloubíme rovnou i dráhy svodu dešťové vody a obrovskou jámu na betonovou jímku na dešťovou vodu.

Karlozor, aneb v Tišicích se objevil Bruce Willis

A je to tady. Karel v místní nádražce zjistil, že se po Tišicích pohybuje konkurenční natáčecí tým a rovnou z Ameriky. Říkali to chlapi v hospodě. Prý mají snad 10 doprovodných vozidel, cathering a hlavní roli má v tom velkofilmu Bruce Willis. Paráda, Tišice jedou :)

Proběhlo nadezdívání komínu

Komín se nám při pokládce střešní krytiny doslova rozsypal pod rukama. No a tak jsme museli nad střechou vyzdít nový.

Přijela těžká technika a betonovou jímku jsme umístili do jámy

Fachmani začali budovat další betonový bunkr? Řopík v Tišicích. Ne to jen přijela těžká technika s betonovou jímkou na dešťovou vodu od BESTu. Podívejte se, jak jsme několika tunovou jímku dostali do vykopané jámy a zavřeli víkem. Žádná sranda to nebyla.